Nasza Gazeta w Irlandii Triumf Medicus Polish Basket - Portal Polonii w IrlandiiPortal Polonii w Irlandii

Triumf Medicus Polish Basket

Niezwykle zdeterminowani przystąpili do pierwszego spotkania w 2012 roku zawodnicy Medicus Polish Basket. Nieudany koniec poprzedniego roku sprawił że zespół spadł w tabeli i przed kolejnymi meczami zapowiadał walkę o poprawę pozycji. W meczu którym przeciwnikiem byli sąsiadujący w tabeli zespół Killester nasi zawodnicy od początku narzucili swój styl gry. Twarda obrona oraz celne rzuty za 3 punkty Jakuba Wiernickiego pozwoliły odskoczyć na kilka punktów a trenera zespołu gości zmusiły to zmian i brania tak zwanych time-out. Druga kwarta to prawdziwy popis gry obronnej kiedy to przeciwnicy zdołali rzucić tylko 6 punktów. Na wyróżnienie w tej kwarcie szczególnie zasłużył Łukasz Kamiński. Wynik po I połowie: 33-22 dla MPB. Dalsza część gry nie uległa zmianie. Nasi zawodnicy kontrolowali przebieg gry, a szybkie kontrataki oraz celne kosze Petera Rozborila pozwalały utrzymać bezpieczne prowadzenie. Przed ostatnia kwarta wynik wydawał się być przesądzony wiec kierujący drużyna Jarek Bugalski przeprowadzał zmiany i pozwolił wszystkim zawodnikom zagrać w tym meczu. Końcowy wynik 67-61 dla Medicus Polish Basket.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Peter Rozboril – 18pkt, Jakum Wiernicki dołożyl 16 (2×3), Łukasz Kamiński 13 pkt (2×3) a Robert Kupiec 10pkt.

Zdjecia: Medicus Polish Basket
Na zdjęciu grupowym stoją:
na górze od lewej:Bartosz Czech, Jacek Czerwiński, Tomasz Stolarki, Łukasz Kamiński, Robert Kupiec, Artur Kwiecień
na dole od lewej: Jakub Wiernicki, Peter Rozboril, Jan Roszak, Piotr Wójcik, Jarek Bugalski