Nasza Gazeta w Irlandii Ireland Socca Championship 2021 – kwalifikacje w Dublinie - Portal Polonii w IrlandiiPortal Polonii w Irlandii

Ireland Socca Championship 2021 – kwalifikacje w Dublinie

W stolicy było bez litości

Czwarty turniej kwalifikacyjny odbył się w upalną niedzielę 29 sierpnia przy bezchmurnym niebie, w samej stolicy Irlandii. Również tutaj udział wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Prawie wszyscy zawodnicy pochodzili z miejscowych ekip – jedynie gracze Futsamby Naas byli spoza stolicy.

W grupie A rywalizację bez większych problemów wygrali gracze Vitorul Dublin, którzy z kompletem punktów zameldowali się w półfinale. Za ich plecami na drugiej pozycji zakończyli zmagania grupowe gracze z Futsamba Naas i również awansowali do półfinału. Na trzeciej pozycji wylądowali gracze Old Boys Blue Magic z trzema oczkami. Tabelę zamknęli gracze The Army Dublin, którzy nie mieli zbyt wielu szans na rywalizację, mając zaledwie 6 graczy. Należą im się jednak duże brawa za zaangażowanie.

FC Moldova Dublin – 1 miejsce

W grupie B sytuacja była praktycznie identyczna sytuacja. Gracze Moldova Dublin nie pozostawili złudzeń prawie żadnemu z przeciwników i po kolei odprawiali ich z kwitkiem, pewnie wygrywając rywalizację w grupie. Na drugiej pozycji zakończyli gracze drugiej drużyny Vitorul Dublin, którzy z sześcioma punktami na koncie awansowali do fazy pucharowej. Na trzecim miejscu wylądowali gracze Transylvania FC Dublin, zaś stawkę zamknęli gracze drugiej drużyny – Old Boys Blue Magic – którzy jako jedyna drużyna nie zaznali smaku strzelonego gola, jednocześnie tracąc aż 21 bramek.

W półfinałach jedną z par stanowili gracze obu drużyn Vitorul Dublin, drugą zaś – FC Moldova i Futsamba Naas. W pierwszym półfinale do przerwy to gracze „pierwszej” drużyny wypracowali prowadzenie 3:1. Wszystko wskazywało na pewne zwycięstwo, ale po przerwie koledzy z „dwójki” zabrali się za odrabianie strat i coraz śmielej atakowali. I to właśnie gracze drugiej drużyny Vitorul wygrali 3:1, tym samym doprowadzając do remisu 4:4. O awansie musiały zdecydować rzuty karne, które lepiej wykonywali gracze Vitorul II – to oni mogli cieszyć się z awansu do finału.
W drugim meczu półfinałowym po raz kolejny mieliśmy okazję do oglądania skutecznej gry po stronie graczy FC Moldova, którzy od początku kontrolowali przebieg meczu, pewnie zmierzając do upragnionego finału. Do przerwy cieszyli się pewnym prowadzeniem 3:1, a po zmianie stron zyskali pełną kontrolę i podwyższenie prowadzenia. Gracze z Naas mogli jedynie próbować odrobić straty, ale niewiele mogli zdziałać wobec dobrze zorganizowanej drużyny Moldovy.

FC Viitorul Dublin II – 2 miejsce

W meczu o trzecie symboliczne miejsce zmierzyły się pierwsza drużyna Vitorul Dublin i goście z Futsamba Naas. Do przerwy przewaga graczy z Dublina, którzy ze sportową złością po porażce z kolegami z drugiej ekipy musieli za wszelką cenę pokazać, że są drużyną, która powinna znaleźć się w finale. Mecz był bardzo zacięty, szczególnie w drugiej połowie nie było pewne, która drużyna zdobędzie brązowy medal. Ostatecznie trzecie miejsce zajął Vitorul Dublin.

FC Viitorul Dublin – 3 miejsce

Wreszcie nadszedł czas na finał stołecznego turnieju kwalifikacyjnego – naprzeciw siebie stanęli gracze niepokonanej do tej pory drużyny FC Moldova oraz druga drużyna Vitorul Dublin. Pierwsza część spotkania była wzajemnym badaniem terenu i czekaniem na pierwszy ruch przeciwnika, jedyne trafienie zaliczyli w tej części gracze Moldovy. Po zmianie stron nie było już nic do stracenia dla graczy Vitorula, ale ich ataki były szybko kontrowane, zaś niebywała skuteczność graczy Moldovy była zabójcza dla ich przeciwnika, który poległ w ostatecznym rozrachunku 5:1. Nie zmienia to jednak faktu, że obie drużyny stworzyły dobre widowisko, a poziom gry, jaki mogliśmy oglądać na boiskach w Dublinie, pokazał, że drużyna FC Moldova Dublin będzie jednym z faworytów do tytułu mistrzowskiego. Gratulacje dla obu finalistów za awans do turnieju finałowego w Cork.
Następny przystanek to turniej kwalifikacyjny w Limerick – na relację z tego wydarzenia zapraszamy już wkrótce.