Nasza Gazeta w Irlandii Pierwsza porażka w 2012 roku. - Portal Polonii w IrlandiiPortal Polonii w Irlandii

Pierwsza porażka w 2012 roku.

Oblate Centurians – Medicus Polish Basket 71-58

Mecze tych 2 drużyn co roku dostarczają wielu emocji. Nie inaczej było w tym meczu: ładne akcje, nerwowa atmosfera oraz zasłużone zwycięstwo Oblate tak w skrócie można opisać ten mecz. Od początku nieznaczną przewagę mieli zawodnicy gospodarzy, tylko dzięki dobrej postawie Bartka Czecha i Łukasza Kamińskiego Medicus był w stanie podjąć walkę z dobrze dysponowanymi tego dnia gospodarzami. Obrona strefowa nie przynosiła efektów wiec została ona zmieniana na krycie indywidualne.

Po przegranej I i wyrównanej II kwarcie tablica wyników pokazywała 32-31 dla Oblate. Świetny początek III kwarty i celne rzuty za 3 wysunęły naszych basketowców na kliku punktowe prowadzenie. Niestety zryw trwał tylko chwilę i zawodnicy Oblate szybko odrobili straty. Brak koncentracji w obronie oraz słaba skuteczność w ataku były głównymi przyczynami zdecydowanej porażki w IV kwarcie oraz całym meczu. Porażka oznacza, że o udział w kończącym sezon zasadniczy turnieju TOP 4 zawodnicy MPB będą musieli walczyć do ostatniego meczu. Do końca sezonu pozostało tylko 5 meczy, każdy z nich z drużynami z górnej części tabeli. Medicus przed tym meczem zajmował 3 miejsce ale porażka zepchnie naszą drużynę na miejsce 4.

Najskuteczniejszymi zawodnikami naszej drużyny byli: Bartosz Czech 19pkt oraz Łukasz Kamiński 18pkt.

Kolejny mecz juz we Wtorek 21/02 z dużyna ST.Declans na Popintree Community Centre.