Nasza Gazeta w Irlandii Zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem. - Portal Polonii w IrlandiiPortal Polonii w Irlandii

Zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Mecze pomiędzy Medicus PB a Oblate Centurians od wielu sezonów należą do najbardziej zaciętych i trzymających w napięciu do ostatniej kwarty. Od pierwszego gwizdka sędziego zespołu grały szybko i skuteczną koszykówkę. Basketowcy wyszli na kilku-punktowe prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej kwarty. Obrona strefowa z grającym na środku Bartkiem Czechem na zmianę z Grzegorzem Leśiewskim nie pozwalała zmniejszyć przewagi zawodnikom Oblate. Wynik po I kwarcie 42-39 dla naszych koszykarzy. Pierwsze minuty III kwarty to twarda i zdecydowana gra zawodników gości.

Nie dość że odrobili straty to jeszcze wyszli na 5 punktowe prowadzenie. Błyskawiczny czas przez kierowanego zespołem Jarka Bugalskiego całkowicie zmienił przebieg gry. Szybkie kontry Jacka Czerwińskiego i Łukasza Kamińskiego pozwoliły przywrócić wiarę w końcowe zwycięstwo. Przed ostatnią kwartą wiadome było, że gra o wygraną będzie trwała do do samego końca. Tego dnia basketowcy byli bardzo skuteczni, celne rzuty za 3 punkty, szybkie kontry i wysoka skuteczność rzutów osobistych pozwoliły dokonać tego o co przez IV kwarty walczyli.

Końcowe zwycięstwo 89-79 jest tym ważniejsze gdyż zostało wywalczone z drużyna wyprzedzająca naszych koszykarzy w tabeli. Najskuteczniejszymi zawodnikami w meczu byli: Łukasz Kamiński – 25 punktów, Jacek Czerwiński – 22 oraz Jarek Bugalski i Robert Kupiec po 13 punktów.

Do zakończenia sezonu zostały tylko 2 mecze. Najbliższy już w Czwartek o godzinie 20.00 z drużyna Tolka Rovers.